TLUMAČOV – TĚŠNOVICE 4:3 NA PENALTY (1:0)

Branky: 2x Zálešák, Holub Martin

Petr Skypala, trenér Tlumačova: „Pro diváka zajímavý zápas až do konce. V průběhu prvního poločasu bychom jakýkoli bod brali, po závěrečném hvizdu jsme byli smutní. Začátek perfektní. V první minutě jsme se dostali do vedení brankou Zálešáka. Do 10. minuty jsme měli ještě jednu tutovku po samostatném úniku Mouky. Od té doby nás Těšnovice k ničemu nepustily. Hráli výborně. My jsme naopak báli hrát, jenom jsme odkopávali a bylo jen otázkou času, kdy inkasujeme. Po velmi sporné penaltě byli hosté blízko vyrovnání, ale touto šancí pohrdli. Tak jako se spoustou dalších šancí v prvním poločasu. Ve druhé půli jsme chtěli hrát aktivněji, což se nám ale dlouho nedařilo. Těšnovice po zásluze vyrovnaly. Paradoxně jsme se vrátili do zápasu až po vzájemném vyloučení v 58. minutě. Po rychlém protiútoku jsme se znovu dostali do vedení. Nedlouho na to bylo opět srovnáno. Když jsme v 88. minutě vstřelili třetí branku, tak se zdálo, že to tak už skončí. Bohužel se projevila nezkušenost našich mladých hráčů a mi dostali se závěrečným hvizdem třetí gól. Penalty také ze začátku vypadaly ve prospěch Těšnovic. Díky nejlepšímu hráči na hřišti brankáři Škrabalovi jsme nakonec brali dva cenné body. Těšnovice byly zatím nejlepší mužstvo, se kterým jsme se letos utkali. Proto si dvou bodů velmi cením.“

Roman Potočný, trenér Těšnovic: „Je to už naše klasická písnička. Zase jsme si nechali utéct začátek zápasu. Domácí přistoupili lépe k utkání a z první šance dali vedoucí branku. Za stavu 0:1 jsme se dostali do stejné situace jako v minulých zápasech. Herně jsme zvedli a začali hrát svůj fotbal, ke kterému kluky nabádám. Dalších čtyřicet minut jsme byli jasně lepší, šance jsme ale zahazovali. Klukům jsem ani o přestávce neměl co vytknout. V koncovce se všem neuvěřitelně trápí. Nepomohla nám ani hodně sporná penalta, kterou rozhodčí odpískal. Domácí brankář nám ji stejně chytl. Pak je těžké něco vymýšlet. Hráčům do hlav nevidím, ale i oni si musejí sáhnout do svědomí a říct si, jak se k šancím staví. Právě zahozené tutovky nás stojí body. Pro mě je nepochopitelné, že i v devíti lidech dokážeme být lepší a nakonec skóre vyrovnáme v devadesáté minutě. Je to paradox, že bez dvou vyloučených dáme tři branky. Tlumačov byl maximálně produktivní. My jsme udělali laciné chyby. Nepomohly nám ani všelijaké verdikty rozhodčích. Jejich kvalita nebyla na vysoké úrovni, ale chyby dělaly na obě strany. Jejich výkon ale hodnotit nebudu, na to tam byl delegát rozhodčího. Je ale jasné, že červené karty ovlivnily utkání. Hra byla i kvůli naší nedisciplinovanosti kve druhé půli rozkouskovaná a rozhárané. Kluky ale musím pochválit, že i v devíti lidech dokázali zápas dovést alespoň do remízy. Bod bereme, i když soupeře, který hrál dlouho přesilovku, jsme ve druhé půli přehráli a nepustili do mnoha vyložených šancí. Kluci zápas odedřeli. Každý z nich si sáhl na dno.“