Turnaj starší přípravky 31.8.2019 Halenkovice

Dne 31.8 . 2019 se zúčastnilo družstvo starší přípravky( r. 2009 a ml.) 2. ročníku velmi silně obsazeného turnaje v obci Halenkovice.  Turnaje se zúčastnili kromě družstva SK Tlumačov,  tyto družsta TJ Halenkovice, FC Fastav Zlín, SK Jaroslavice, TJ Napajedla, FC Provodov, TJ Topolná a SK Baťov. Družstva byly rozděleny do dvou skupin po čtyrech týmech a SK Tlumačov byl nalosován do skupiny společně s družstvy TJ Halenkovice, SK Jaroslavice a TJ Napajedla.

   Do turnaje jsme vstoupili vítězně, kdy po dobré rozcvičce jsme porazili TJ Napajedla 6:0. Branky vstřelili 3x Pavel Karlík, 1x Lukáš Matulík, 1x Kamil Bilík a 1x Honza Odstrčil. Druhé utkání ve skupině jsme hráli ihned bez přestávky s družstvem SK Jaroslvice 1:1. Celý průběh utkání jsme měli převahu, ale nedařilo  se střelecky, dali jen jeden gól, který vybojoval a střelil Pavel Karlík, další góly jsme nepřidali, trefovali jen konstrukce brány.  Na konci utkání jsme neuhlídali roh soupeře a bylo vyrovnáno na 1:1. V posledním utkáním jsme hráli do té doby suverenním domacím družstvem TJ  Halenkovice. Průběh utkání byl vyrovnaný nejprvé jsme prohrávali, pak pomocí krásných utáhlých střel ze střední vzdálenosti  hráčů Vojty Kotka a Maxe Bači výsledek otočili, a když v závěru brankář Jirka Řezníček chytl penaltu, tak jsme vyhráli 2:1. Ve skupině jsme obsadili první místo a už se začali připravovat na soupeře do čtvrtfinále.

Soupeřem bylo družstvo TJ Topolná, které ve druhé skupině obsadilo čtvrté poslední místo. Vyřazovací fáze turnaje má své úskalí, ale přípravu na utkání s TJ Topolná jsme nepodcenili a zápas byl plně v naší réžii. Celý zápas jsme družstvo TJ Topolná přehrávali, předváděli nátlakovou hru a po kombinačních akcích jsme vyhráli jasným výsledkem 5:0. Branky dávali 3x Pavel Karlík, 1x Lukáš Matulík a 1x Kamil Bilík. Po tomto zápase jsme vyhlíželi soupeře pro semifinále. Semifinálový soupeř měl vyjít ze souboje Tj Halenkovice vs. FC Provodov. Vítězem tohoto zápasu se stalo družstvo Tj Halenkovice, které se stalo našim semifinálovým soupeřem. Turnaj se protahoval a semifinálové duely se hrály v poledním čase za těžkých klimatických podmínek. Toto se asi projevilo v našem semifinálovém souboji s družstvem Tj. Halenkovice. V zápase jsme opět prohrávali, kdy došlo k špatnému přebrání hráčů soupeře, pak jsme šli dvakrát samostatně na brankaře soupeře, ale koncovka nás zradila a nebyl z těchto šancí žádný gól. Začátkem druhého poločasu jsme nezvládli standartní situaci soupeře a prohrávali už o dvě branky. V dalším průhěhu zápasu si šance družstva už nevytvářeli,  a když v závěru zápasu jsme začali hrát vabank, tak jsme dostali z protiútoku třetí gól. Celkově jsme prohráli 0:3. Čekal nás souboj o třetí místo. O třetí místo jsme se opět střetli s družstvem SK Jaroslavice, které prohráli semifinále s družstvem FC Fastav Zlín. V zápáse o třetí místo bylo vidět, že na obou družstvech zanechalo nevydařené semifinálové utkání své stopy. My jsme byli bez pohybu, bez bojovnosti a bez těchto základních vlastností se zápas těžko vyhrává. Družstvo SK Jaroslavice mělo v zápase s námi jednu střelu na bránu, a to po standartní situaci v prvním poločase, dostali jsme gól a nakonec tato střela zápas rozhodla. I když jsme v druhém poločase provedly několik úprav v sestavě základní pětky, tak jsme si vytvořili určitý tlak, ale gólového efektu. Trefili jsme jen 2x konstrukci brány soupeře. S družstvem SK Jaroslavice jsme prohráli 0:1 a obsadili v tomto turnaji nepopulární čtvrté místo, bez medaile.

Turnaj vyhrálo domácí družstvo Tj. Halenkovice, které porazilo ve finále družstvo FC FASTAV Zlín. Mohli jsme se těšit z pocitu, že jsme byli jediné družstvo, které vítěze turnaje porazilo.

Skončili jsme tedy na nepopulárním 4. místě, ale přesto patří našim hráčům velké poděkování za to jakým způsobem se na tomto turnaji prezentovali, kdy kromě velké bojovnosti a nasazení prokázali na svůj věk i značnou fotbalovou kvalitu. Celkově turnaj byl velmi náročný, které ovlivnily náročné klimatické podmínky (teploty přes 30 st. celsia),  ale vysoká kvalita zúčastněných družstvech zapříčinila, že  mužstva předváděla výbornou kopanou, kdy výkony malých fotbalistů sledovaly celé Halenkovice. Tento turnaj byl dobrou přípravou na sezonu 2019-2020.

S. K. Tlumačov reprezentovali tito hráči – Jirka Řezníček, Vojta Kotek, Richard Skácel, Kamil Bilík, Pavel Karlík, Dominik Dvořák, Lukáš Matulík, Max Bača, Jan Odstrčil a Patrik Cigánek. Nejlepší střelec družstva byl Pavel Karlík s 7 brankami.

Trenérem mužstva je Martin Skácel.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*