OŘECHOV – TLUMAČOV 1:2 NA PENALTY (0:1)

Branky: Mouka P.

Komentář:
Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „Zvláštní zápas mohl skončit jakkoliv. Bylo to dramatické, zamotané a složité utkání. Kdybychom prohráli 1:5, nedivil bych se. Na druhé straně jsme při troše štěstí mohli zvítězit 2:1. Tlumačov se u nás představil v dobrém světle. Hosté mají útočný, silný tým, nicméně jsme mu první gól darovali. Náš brankář ve snaze rychle vykopnout míč trefil na malém vápně pouze záda Patrika Mouky a bylo to 0:1. Byl to kuriózní gól a hlavně naše chyba. Hosté si vytvořili několik dobrých situací. Zlobil nás hlavně Zálešák. Za zmínku stojí také situace, při které se soupeř domáhal odpískání penalty po zákroku brankáře Kuchaře na Mouku. Pokutový kop se al nekopal a vzápětí jsme my po ruce soupeře kopali trestný kop. Kowalík nádhernou trefou vymetl šibenici. V 66. minutě byl po druhé žluté kartě dost přísně vyloučen náš David Hynčica. Tlumačov ale s přesilovkou nenaložil nejlépe. My jsme mohli utkání v poslední minutě rozhodnout. Kowalík ustál situaci, při přečíslené tří na dva přihrál Durnovi, který sám před brankářem trefil zadní tyč. Balon se po brankové čáře odkutálel pryč. Mohlo být rozhodnuto, takto se místo toho kopaly penalty. V nich byli úspěšnější hosté. Rozhodla až šestá série.“
Petr Skypala, trenér Tlumačova: „Na velmi špatném hřišti se nehrál moc pohledný fotbal. My jsme měli určitě více ze hry. Několikrát se brankář domácích jen bezradně ohlížel. Ujala se ale až velmi kuriózní branka, kdy brankář při výkopu trefil našeho útočníka a míč se odrazil do branky. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. A výsledkem byla krásná branka Kowalíka z přímého kopu. Po vyloučení domácího hráče jsme se snažili urvat vítězství na naši stranu. Několik náznaků šancí tam bylo. Nakonec jsme ale měli velké štěstí, když domácí v poslední minutě trefili ze své šance tyčku. Penalty byla loterie, kterou až v šesté sérii rozhodl brankář Škrabal. Dva body z Ořechova beru, odtud se body moc vozit nebudou.“
Branky: 54. Jiří Kowalík – 31. Patrik Mouka. . Červená karta: 66. Davd Hynčica (Ořechov).